دسته بندی ها:

دسته بندی ها

فلوراید

فلوراید

تعداد ویدئوها: 21

در مورد فلوراید چقدر می‌دانید؟ ما هم تا پیش از دیدن این مجموعه مانند شما فلوراید را ماده‌ای سودمند برای تقویت دندان‌ها و جلوگیری از پوسیدگی آن‌ها می‌دانستیم، اما آنچه این دوره پیش روی ما می‌گذارد، تمام تصوراتمان را تغییر خواهد داد. در این دوره با فلوراید به شکلی علمی آشنا خواهیم شد، از مضرات آن آگاه می‌شویم و شاید دیگر هرگز حاضر به مصرف این ماده شیمیایی نشویم.

رازهای شکر

رازهای شکر

تعداد ویدئوها: 7

از شکر چه میدانید؟ فکر می‌کنید این ماده غذایی برای بدن مضر باشد؟ اگر چنین است در این دوره با ما همراه شوید تا با یکدیگر به بررسی ساختار این دانه‌های شیرین بپردازیم و دریابیم که خوردن آن برای بدن ضرر دارد یا مفید است. در این مجموعه همچنین خواهیم دید که رژیم غذایی ما چرا و چگونه در سال‌های اخیر تغییر کرده و غول‌های صنعت مواد غذایی چگونه سلامتی ما را نشانه گرفته و تهدید می‌کنند.

پیدایش سوپرباگ ها

پیدایش سوپرباگ ها

تعداد ویدئوها: 4

امروزه آنچه بشر را تهدید می‌کند تنها بلایای طبیعی، تصادفات، جنگ و حوادثی از این دست نیستند. بشر امروز با بحران‌های بهداشتی نیز روبروست. در این دوره به بررسی این بحران و به طور مشخص معضل سوپرباگ‌ها می‌پردازیم. سوپرباگ‌ها میکروب‌‌هایی مرگبار و مقاوم به دارو هستند. همین مقاومت در برابر دارو و کمبود آنتی‌بیوتیک‌های تازه است که جهان را با بحرانی جدی مواجه کرده است. در این مجموعه به تلاش‌های دانشمندان برای تولید آنتی‌بیوتیک‌هایی جدید نیز پرداخته‌ایم.

صحت هومیوپاتی

صحت هومیوپاتی

تعداد ویدئوها: 2

عجایب هفتگانه دنیای میکروب‌ها

عجایب هفتگانه دنیای میکروب‌ها

تعداد ویدئوها: 4

در این دوره با دنیای شگفت انگیز و در عین حال دلهره آور میکروب ها بیشتر آشنا خواهید شد.